Valeant Pharmaceuticals pod tlakem

22.10.2015 12:29:36

Na internetových stránkách www.citronresearch.com vyšel článek, který zpochybňuje kvalitu účetnictví společnosti Valeant Pharmaceuticals International. Podle těchto informací Valenat přes síť spřízněných lékáren nadhodnocuje tržby. Lékárny údajně hromadí zásoby léků, které Valeant vykazuje jako prodané. Management Valeant Pharmaceuticals International několik hodin po zveřejnění tohoto článku závěry tam uvedené rázně popřel. Ve výše zmíněném článku nejsou uvedena žádná čísla, ze kterých by šlo usuzovat, jak velký je potenciální problém. Celá tato záležitost tak zatím zůstává v rovině spekulací a neověřených informací bez konkrétních teoretických finančních dopadů.

Nad rámec této kauzy je firma vyslýchána státním zástupcem ohledně zvyšování cen některých léků. Toto není nelegální činnost, nicméně iniciovalo to debatu v americkém Kongresu, jestli by se neměly regulovat ceny léků.

Obě tyto informace (článek, ceny léků) jsou negativní pro akcie Valeant Pharmaceuticals International a způsobily pokles ceny akcie o 60 % za poslední 2 měsíce.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.