Valeant Pharmaceuticals

06.11.2015 12:34:58

Valeant Pharmaceuticals je i nadále pod tlakem investorů navzdory tomu, že aktualizované cílové ceny se pohybují 50 – 125 % nad současnou tržní cenou. Z toho plyne, že cena akcie je aktuálně pod tlakem panických reakcí, které podle dostupných informací nejsou podloženy fundamentálním stavem společnosti. Například včerejší negativní reakce byla iniciovaná komentářem 3. největšího akcionáře Billa Ackmana, že na chvíli ztratil důvěru v kvalitu managementu. Následně ale vyjádřil on i představenstvo Valeant Pharmaceuticals důvěru generálnímu řediteli firmy, což vedlo k částečnému umazání ztrát.

Pokles ceny akcií je tak spojen zejména se ztrátou důvěry než s případným drastickým zhoršením hospodaření. Management totiž opakovaně potvrzuje, že stanovené finanční cíle budou splněny. Důvěru se management snažil vylepšit tím, že ukončil spolupráci s inkriminovanou lékárnou Philidor, kvůli které celý problém vznikl. Jenže další otazníky spojené s výslechy managementu firmy v Kongresu ohledně jejich cenové politiky a nejistota ohledně potenciálního trestního vyšetřování důvěru stále poškozují.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.