Tvrdohlaví Řekové posílají trhy dolů

15.06.2015 15:02:25

Návrat do pracovního týdne většině evropských investorů pravděpodobně příliš velkou radost neudělal.  Řekové sice o víkendu s věřiteli projednávali nový seznam úsporných opatření, ovšem dle Evropské komise je snaha Řecka stále nedostatečná. Německý index DAX tak do obchodního dne vstoupil značným poklesem a ihned po otevření atakoval psychologickou hranici 11.000 bodů (-1,5 %). Během dne index DAX tuto úroveň i krátkodobě prolomil a oslabil až na 10.957 b. (-2,1 %).

Jediným titulem z německého trhu oblékajícím zelenou je chemička Lanxess. Po zvýšeném doporučení od Deutsche Bank na "buy" z "hold" si akcie připisují 0,4 % a rostou tak na cenu 51,93 EUR. Vzhledem k celkovému vývoji na trhu se jedná o solidní nárůst.

Trhy v zámoří jsou dnes taktéž zahaleny do červené. Index S&P 500 oslabuje na 2.077 bodů a ztrácí 0,8 %. Je možné, že i USA začíná postupně situaci v Řecku vnímat jako existující problém. Nebo se na poklesech podepisuje spíše horší reportovaná průmyslová produkce, která klesla o 0,2 % a nenaplnila tak analytický odhad nárůstu o 0,2 %?

Jak celá situace v Řecku dopadne a jakým směrem se trhy následně vydají, můžeme jen odhadovat. Jisté však je, že v nadcházejících dnech budou Řekové investory nadále patřičně zaměstnávat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.