Trhy v očekávání výstupů ze zítřejšího zasedání Fed

26.04.2016 15:25:45

Dnešní vývoj hlavních akciových indexů je charakteristický poměrně nízkou volatilitou a relativním klidem. Důvodem je především vyčkávání investorů před zítřejším zasedání americké centrální banky Fed. Centrem zájmu bude především rétorika ohledně úrokových sazeb. Bank of America například očekává, že výstupem bude lehký příklon k jestřábímu vyjádření vzhledem ke snížení globálních rizik a oslabení deflačních tlaků. Tato akce může vyvolat tlak na posílení amerického dolaru.

Vybírání zisků z přelomu týdne jsou dnes střídány pohyby, které neudávají jednoznačný trend. Německý index DAX se v průběhu dne pohyboval v záporných hodnotách. V 16:00 se jeho hodnota pohybuje přibližně na 10.275 bodů a oproti otevíracím úrovním tak ztrácí 0,2 %. Mezi nejvíce posilující tituly dnes patří banky, Deutsche Bank a Commerzbank, a automobilky Volkswagen a BMW. Naopak nejvíce klesajícím titulem je v rámci indexu DAX ThyssenKrupp, jehož akcie po zveřejnění prohry v soutěži o obrovskou australskou zakázku klesají o 3,2 % na 20,15 EUR.

Index S&P 500 se po otevření obchoduje na hodnotě 2.095 b. (+0,4 %), index DJIA se pohybuje na 18.040 bodech (+0,3 %) a Nasdaq na 4.490 bodech (+0,3 %). Výsledková sezóna probíhá v plném proudu. Z dnešních očekávaných reportů stojí za zmínku technologický gigant Apple, telekomunikační společnost AT&T či výrobce spotřebního zboží Procter & Gamble.

Na komoditním trhu jsou dnes patrné mírné růsty cen drahých kovů, které tak pokračují v rostoucím trendu z posledních měsíců. V posledním období velmi volatilní ceny ropy den před zveřejněním jejích zásob v USA rostou o 1,5 %.

Na pražské burze se index PX těsně před zavřením pohybuje na hladině 915 bodů (+0,2 %). Nejvíce přidává ČEZ (1,9 %) na 455 CZK za akcii. Aktuální zájem investorů je reakcí na rostoucí ceny elektrické energie, které jsou aktuálně nejvýše od začátku roku.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.