Trhy se stabilizují

06.04.2016 15:28:25

Po včerejších znatelných poklesem je dnes nálada na trzích o poznání klidnější. Důvodem je především růst ceny ropy, která po reportu mezitýdenního snížení zásob v USA maže ztráty ze začátku týdne. Investoři na evropském trhu se však musí spokojit pouze s kolísáním indexů kolem včerejších zavíracích hodnot. Německý index DAX se usazuje nad hranicí 9.500 bodů a jeho volatilita je v průběhu celého dne jen mírná. Krom ropy působí pozitivně také solidní makrodata týkající se únorové průmyslové produkce v Německu.

Zámořské trhy dnes volatilitu téměř zcela postrádají a index S&P 500 se od včerejšího závěru vzdaluje o zanedbatelných 0,05 % (2.046 b.). V závěru týdne může trhům pomoct najít další směr večerní report zápisu ze zasedání Fed, tedy pravidelného zhodnocení vhodnosti aktuálního nastavení monetární politiky v USA. Investoři budou obzvláště citliví na jakýkoli náznak dalšího vývoje úrokových sazeb.

Z oblasti korporátních zpráv dnes překvapila informace ohledně největší plánované akvizice svého druhu v historii, tedy koupě společnosti Allergan farmaceutickým gigantem Pfizer. Vlivem nové legislativy v USA by Pfizer nebyl schopen změnit svůj daňový domicil na Irsko (nynější sídlo Allerganu) a nevyhnul by se tak placení vysokých amerických daní. Proto společnost od akvizice Allerganu ustoupí. Akcie Pfizer reagují růstem o 2,5 % na 32,17 USD, Allergan naopak výrazně padá a obchoduje se na ceně 243 USD.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.