Trhy pokračují v růstu

22.02.2016 16:04:23

Pozitivní nálada z minulého týdne zůstává na akciových trzích i po víkendu a světové indexy opět posilují. Německý index DAX v pátek narážel na technickou rezistenci 9.500 bodů, ovšem hned od dnešního rána tuto úroveň úspěšně prorazil a pokračuje vzhůru. Po prudkém nárůstu hned s otevřením trhů index DAX vyskočil o 1,5 % a nad hranicí 9.500 bodů se udržuje i po zbytek obchodního dne. Krátce před závěrem obchodování německý index ještě lehce přidává a pohybuje se na úrovni 9.570 b. (+1,9 %).

Naději v lepší zítřky investoři shledávají především v nadále probíhajících jednáních mezi Ruskem a zeměmi OPEC, jejichž pozitivní výsledek by mohl výrazně napomoct ke stabilizaci ceny ropy. Ropa WTI s cenou 31,70 USD za barel a růstem o 6,9 % jde dnes zbytku trhu vzorně příkladem.

Trhy v zámoří taktéž posilují. Index S&P 500 si připisuje 1,3 % a roste na úroveň 1.943 bodů. Růstový sentiment trhu neubírá ani report indexu PMI z průmyslu v USA, který s hodnotou 51 bodů nenaplnil očekávání analytiků nastavené na 52,4 bodů.

Dobré výsledky hospodaření zveřejnila americká technologická společnost Applied Materials (AMAT:US). Reportovaná čísla naplnila očekávání analytiků, výhledy na další období však na všech úrovních odhady výrazně překonaly. Akcie reagovala výrazným růstem o více než 7 % a nyní se pohybuje kolem ceny 18.60 USD. Solidní výhledy dávají akciím společnosti slušnou šanci k dalšímu posilování.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.