Trhy pokračují v růstovém trendu

26.02.2016 15:56:58

Obchodování se dnes na akciových trzích nese ve znamení růstu. Německý index DAX přidává 2 % na 9.510 bodů. Na zámořských trzích vidíme taktéž rostoucí trend a to už hned po otevření burzy, přičemž index S&P 500 připisuje 0,35 % na 1.958 bodů. Pozitivně na investory působí zejména příznivý vývoj cen ropy, kde WTI přidává 3,4 % a Brent dokonce 4,2 %. Dalším důležitým pozitivním faktorem jsou dnes reportovaná lepší než odhadovaná makrodata z USA. Konkrétně šlo o index spotřebitelské důvěry, vývoj HDP za 4Q a vývoj výdajů a příjmů domácností.

Dnes byly reportovány výsledky hospodaření za 4Q 2015 společnosti Erste Bank. Čistý zisk s 204 mil. EUR překonal odhadovaných 150 mil. EUR. Lepší výsledky byly dány především nižší dani a nižšímu podílu minorit na zisku. Pozitivní byly i komentáře k vývoji kapitálové přiměřenosti, přičemž management dal jasně najevo, že nehodlá držet žádný nadbytečný kapitál, což pro akcionáře znamená, že se mohou těšit v příštích letech na vyplácení štědrých dividend.

Osobně vidím dnešní růst jako předzvěst dlouhodobějšího trendu, který může podpořit zasedání ECB konané k 10. března. Do této doby budou chtít investoři využít dobré valuace akcií a velkého prostotu k jejím cílovým cenám.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.