Trhy na včerejší růst nenavázaly a znovu se zabarvily do červených čísel

20.01.2016 17:56:29

Chvilkové uklidnění, které na akciové indexy přinesl včerejšek, dnes vzalo za své a burziáni se opět dívali na indexy zabarvené dočervena. V Evropě i za oceánem byly rychle umazány včerejší zisky a indexy dál hledaly své dno. DAX se dostal pod psychologickou hranici 9 500 bodů a pohyboval se na úrovni intradenních minim ze září loňského roku. 

Jediným zajímavějším makroekonomickým údajem dnešního dne byla čísla z amerického nemovitostního trhu, avšak bez většího dopadu na trhy. Zraky investorů budou směřovat k zítřku, kdy poprvé v letošním roce bude zasedat Rada guvernérů ECB. Od Draghiho se na následné tiskové konferenci očekává  komentář ohledně vlivu dalšího poklesu cen ropy na oficiální prognózu inflace. Dotknout by se měl prezident ECB i situace v Číně a jejího možného vlivu na evropskou ekonomiku.

Akcie v USA i Evropě dál táhnou dolů propady cen ropy. Brent dnes odepisuje přes 5 %, ropa WTI téměř 4 %. Klesající ceny této klíčové komodity berou investoři jako indikátor zpomalující světové ekonomiky.

Vodítkem v současné mlze bude výsledková sezóna, která se postupně rozbíhá. Ta jediná odhalí pravý fundament firem a v krátkodobém horizontu určí směr trhů. Dnes odpoledne investiční banka Goldman Sachs zveřejnila, že za uplynulé čtvrtletí dosáhla na výnosech 7,3 mld. USD oproti trhem očekávaným 7,2 mld. USD. Pokud v podobném duchu odreportují i další společnosti, věřím, že současné poklesy – spíše dříve než později – využijí investoři ke vstupům do nových pozic.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.