Trhy mažou ztráty

07.12.2015 16:49:20

Evropská centrální banka v minulém týdnu částečně zklamala investory, když sice otevřela cestu k novým stimulům, ovšem nenavýšila objem odkupu dluhopisů v rámci hlavního pilíře podpory evropské ekonomiky – kvantitativního uvolňování. Evropské trhy reagovaly znatelným poklesem, ovšem trhy v USA i přes počáteční zakolísání rychle ztráty odmazaly. Páteční obchodování indexy v USA zakončovaly více než 2 % v zeleném.

Investoři v Evropě se dnes rádi nechávají pohltit vlnou optimismu a německý index DAX se tak znovu blíží k hranici 11.000 bodů (+2 %). Jedinou dnešní kurzotvornou zprávou byl přitom report horší než očekávané průmyslové produkce z Německa za říjen. Ani to však náladu investorů neovlivnilo. Důvodem k návratu do pozic může být očekávání „tradiční“ Santa Claus rally, tedy nárůstů akciového trhu na přelomu roku.

V rámci korporátních zpráv dnes stojí za zmínku nákupní doporučení na akcie amerického výrobce hraček Mattel od analytické firmy Jefferies. Akcie Mattel reagují růstem o 0,7 % na cenu 25.70 USD, a to i přes lehký pokles amerických indexů.

Ve zbytku týdne budou trhy ochuzeny o významnější události, a proto budou investoři pravděpodobně spíše vyčkávat na příští týden, ve kterém se dozvíme, zda americký Fed stihne zvednout úrokové sazby ještě v letošním roce nebo zda se k tomu odhodlá až napřesrok. Toto téma sice může na trhy přinášet další nervozitu, ovšem věřím, že Santa Claus rally se letos znovu dostaví.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.