Trhy hledají směr

01.06.2016 15:06:31

Dnešní obchodování v Německu je spojeno s mírným poklesem akciového indexu DAX (-0,6 % na 10.200 bodů). Tento lehký pokles je pravděpodobně způsoben negativní zprávou, která dnes přišla z německé ekonomiky. Zpracovatelský sektor se v květnu u našich západních sousedů nedostal dle indexu PMI na úroveň, již naznačovala předběžná data. Akciové trhy v zámoří začínají obchodní den v červených číslech. Americký index S&P 500 klesá o 0,3 % na 2.091 bodů.

Co se týče komoditní oblasti, tak americká lehká ropa ztrácí významně na své hodnotě (-2,2 % na 48 USD/barel). Tento pokles je dle mého názoru spojen se zítřejším zasedáním organizace OPEC ve Vídni. Nelze však s jistotou říci, co máme očekávat od tohoto zasedání. V současné době OPEC není plně schopen ovlivnit cenu ropy, tak jak tomu bylo zvykem v minulosti. Současná cena umožňuje, aby těžaři s vyššími náklady opět zprovoznili své vrty a snížili tržní podíl Saúdské Arábie. 

Z  korporátní oblasti stojí za zmínění společnost Tesla Motors, jejíž management oznámil, že zpoplatní rychlonabíječky pro řidiče nového Modelu 3. Podle mého názoru by tento fakt nemusel zákazníky odradit od nákupu tohoto velmi konkurenceschopného modelu. I samotný Elon Musk dodává, že nejpraktičtější je a bude nabíjení doma, eventuálně v práci.

Dnes akciové trhy spíše hledají směr, pohybují se v lehkých ztrátách. Bude zajímavé sledovat, zda se DAX vrátí na růstovou trajektorii z minulého týdne, kdy se nacházel na měsíčních maximech. U S&P 500 se pohybujeme okolo letošních maxim. Během měsíce června očekávám nové maxima u tohoto klíčového amerického indexu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.