Trhy hledají směr

14.10.2015 15:44:38

Úvodem dnešního evropského obchodování znělo poslední dobou již mnohokrát omílané téma - Čína. Před otevřením trhů byla reportována čínská spotřebitelská inflace, která klesla z 2 % na 1,6 %. Horší čísla se po otevření projevila prohloubením negativního sentimentu ze včerejška a německý index DAX po ránu klesal až na úroveň 9.900 bodů (-1,1 %). Index DAX však během dne dokázal malou část ztrát umazat, čímž se opět přiblížil psychologické hranici 10.000 bodů. Jasný směr však v posledních dnech na trzích chybí. Důvodem může být fakt, že horší makrodata vyvažují již tradiční spekulace o zvýšené ochotě centrálních bank podporovat ekonomiky. Takové domněnky slýcháme nejčastěji právě v souvislosti s Čínou, kde nízký růst cenové hladiny otevírá dveře k agresivnějším monetárním stimulům.

Zámořské trhy se rozehřívají před začátkem hlavní vlny výsledkové sezóny. Index S&P 500 odepisuje pouze 0,1 % a po otevření se zastavuje těsně nad hranicí 2.000 bodů. Na včerejší poklesy tak index nenavazuje.

Korporátní sféře budou v příštích dnech a týdnech jistě vévodit výsledky firem za minulý kvartál. Z dnešních reportů stojí za zmínku především dva významné americké bankovní domy – Wells Fargo a Bank of America. Zisky i tržby obou společností překonaly odhady analytiků, ovšem akcie Wells Fargo úvodní zisky neudržely a nyní se obchodují na ceně 51,18 USD (-1,3 %). Bank of America si naopak hned s otevřením připsala 1,8 % a s cenou 15,80 USD se jí podařilo udržet v kladných číslech.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.