Trhy hledají pevnou půdu pod nohama

18.01.2016 16:22:25

Evropské trhy na začátku třetího lednového týdne od otevření korigovaly poklesy z minulého týdne. Německý index DAX vystoupal až nad úroveň 9.650 bodů a připsal si tak více než 1 procentní bod. Neuběhla však ani hodina obchodování a úsměvy investorů začaly postupně blednout. Nasbírané ranní zisky index ve svižném tempu odevzdal a po zbytek dne již investoři povětšinou sledovali obchodování sladěné do již dobře známé červené barvy. Burziáni v zámoří dnes kvůli oslavám státního svátku Martina Luthera Kinga odpočívají, kurzotvorných impulzů je proto málo. Důležitým zprávám navíc od začátku roku vévodí Čína, která svým vývojem trhy spíše znervózňuje. 

Korporátní oblast dnes zásobu zajímavostí také příliš nerozšiřuje, za zmínku však stojí úspěch francouzského výrobce letadel Airbus. Írán učinil novou objednávku na 114 letadel této značky a management navíc pozitivně komentoval očekávaný vývoj na čínském trhu. I přes tržní letargii tak akcie Airbus zaznamenávají zisky a posilují na cenu 56 EUR (+0,7 %).

Absence významných dat z rozvinutých trhů se odráží ve snaze tonoucích investorů chytat se za každé dostupné stéblo. Na německém indexu DAX je nejbližším stéblem hranice 9.500 bodů – úroveň minim z minulého roku. Investoři se však nadále boří po kolena v bažině, a byť se snaží vyprostit, čím více sebou mrskají, tím hlouběji se propadají. Pevnou půdu pod nohama trhy podle mého názoru brzy najdou, ovšem musí být podpořena dobrými makrodaty a solidními výsledky firem.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.