Trhy drží své zisky před zasedáním Fed a BoJ

25.04.2016 15:34:36

Do dnešního dne akciové trhy v Evropě vstoupily mírnými poklesy, když navázaly na poklesy na asijských trzích. Zde klesalo všech 10 sektorů obsažených v indexu MSCI Asia Pacific, pravděpodobně v souvislosti s poklesem ceny ropy. Dalším důvodem zpomalení nedávného růstu trhů je také vyčkávání před zasedáním centrálních bank v USA a Japonsku v tomto týdnu. Akciové trhy jsou letos taženy zejména aktivitami centrálních bank, kdy všechny hlavní centrální banky indexy podpořily buď dalším uvolněním své monetární politiky, nebo aspoň zpomalením dříve avizovaných restrikcí.

Německý index DAX se tak bez většího kolísání v průběhu dne nachází v 16:00 na úrovni kolem 10.280 bodů a odepisuje tak 0,9 %. Nejhůře jsou na tom akcie Deutsche Bank, které ztrácejí přes 4 % a aktuálně se obchodují za 16,12 EUR za akcii. Zajímavější je však z pohledu českého investora dnešní zpráva ke vstupu GE Money Bank na Burzu cenných papírů Praha. Mateřská GE v první fázi prodá 51 % akcií společnosti, což znamená 260 mil. ks akcií. Při očekávaném cenovém rozpětí úpisu 68 - 85 CZK za akcii je celá banka oceněna na 35 až 43 mld. CZK. Finální ocenění by mělo proběhnout 5. května. První obchodní den potom proběhne na konci příštího nebo na začátku přespříštího týdne.

Také americké trhy dnes otevírají mírně v červených číslech, konkrétně index S&P 500 se nachází po poklesu přibližně o 0,5 % na hodnotě 2.080 bodů a stále se tedy drží velmi blízko svých historických maxim. Páteční zpráva, že výkonným ředitelem společnosti Valeant Pharmaceuticals by se mohl stát dosavadní dosavadní šéf farmaceutické společnosti Perrigo Joseph C. Papa, byla dnes potvrzena. Akcie společnosti Valeant Pharm. v návaznosti na tyto zprávy dnes připisují další 2 % k pátečním 8 % a nacházejí se tak na nejvyšších úrovních od poloviny března.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.