Trhy dohánějí ztráty

18.11.2015 16:25:47

Během včerejších oslav 17. listopadu zůstaly dveře pražské burzy zavřené, ovšem na ostatních světových trzích probíhalo obchodování ve standardním režimu. Především v Německu se včerejší obchodní den nesl v duchu dohánění poklesů z minulého týdne a index DAX se přiblížil k hranici 11.000 bodů (+2,5 %). Trhy v USA včera zprvu taktéž silně rostly, ovšem v závěru obchodování zisky odevzdaly. Důvodem k vyprchání pozitivního sentimentu byl především posilující dolar a klesající ceny komodit.

Dnešní otevření na německých trzích plynule navázalo na včerejší vývoj v USA. Index DAX se během dopoledne pohupoval kolem úrovně 10.900 bodů a ztrácel tak přibližně 0,6 %. Během odpoledne však index znovu zatoužil po dosažení „cenovky“ 11.000 bodů a většinu dnešních ztrát umazal. Zajímavých kurzotvorných zpráv je dnes naprosté minimum a klidný vývoj tak zažívají taktéž trhy v USA. Tamní index S&P 500 mírně roste na úroveň 2.060 bodů (+0,5 %). Zajímavé informace se dají očekávat až z večerního zápisu ze zasedání Fed, pravidelného zhodnocení stavu ekonomiky v USA, který bude zveřejněn ve 20:00 našeho času. Investoři budou s nastraženýma ušima vyčkávat především nové signály ohledně tématu navyšování úrokových sazeb.

V oblasti korporátních zpráv je novinek také výrazně méně než v minulých týdnech, výsledková sezóna se již nachýlila do svého konce. Jednou z posledních reportujících firem byl americký provozovatel maloobchodů Wal-Mart. Společnost překonala odhady analytiků na poli zisků a potvrdila celoroční výhled tržeb. Reakcí byl růst akcií o 3,5 % nad cenu 60 USD.

Úbytek kurzotvorných zpráv v závěru listopadu podle mého názoru ještě více přiměje investory zaměřit pozornost na téma zvedání úrokových sazeb. Volatilita tak pravděpodobně bude spíše nižší, protože investoři mohou vyčkávat na prosinec, který bude na zajímavé události bohatší.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.