Trh v očekávání zasedání Fed

27.10.2015 16:30:12

Dnešní obchodování na evropských i amerických trzích je stejně jako včera velmi poklidné. Po výrazných nárůstech z konce minulého týdne způsobených holubičím projevem šéfa ECB Maria Draghiho, přichází stagnace. Nyní investoři čekají na reakci další významné centrální banky – americké Fed. Její zasedání bude vrcholit v zítřejších večerních hodinách. Výstup z tohoto zasedání může přiživit současnou dobrou náladu na trzích nebo naopak vystavit dalšímu růstu zisků dočasnou stopku.

Alespoň trochu vzruchu do stojatých vod počátku týdne přináší korporátní výsledky firem z USA. Dnes reportovaly čísla za 3Q 2015 například společnosti Baxter nebo čínská Alibaba. Prvně jmenovaná společnost příjemně překvapila jak na úrovni tržeb (2,49 vs. est. 2,45 mld. USD), tak i zisku na akcii (41c. vs. est. 29c.). Ve 3Q firma začala s redukcí počtu zaměstnanců a do budoucna se chce soustředit na zvyšování prodejních marží. V 16:15 CET akcie Baxter posilují o 1,9 % na 36,59 USD. Pozitivně překvapilo rovněž největší loňské IPO - společnost Alibaba. Ta reportovala vyšší než očekávané tržby (22,2 vs. est. 21,29 mld. yuänů) a také zisk na akcii (3,63 vs. est. 3,43 yuänů). Pozitivní reakci akcií zapříčinily zejména příjmy z reklam, jejichž růstem společnost vyvažuje negativní vliv zpomalující čínské ekonomiky. V pre-marketu titul posiloval až o 11 % na 84,8 USD, v 16:15 CET již nadšení mírně vyprchalo a akcie posiluje o 4,4 % na 79,69 USD.

Dnes a zítra ještě vidím prostor pro prodej, případně posunutí stop-loss pokynů u vytipovaných pozic. Čtvrteční obchodování se pak již bude odehrávat plně v souladu s tím, jak si bude trh interpretovat výsledky zítřejšího zasedání Fed.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.