Stojaté vody rozhýbe až Fed

10.12.2015 16:00:08

Dnešní dopolední obchodování v Evropě se neslo ve znamení mírného růstu, který se i přes poměrně volatilní průběh drží až doposud. Německý index DAX aktuálně roste o 0,3 % na 10.625 bodů. Za mírným růstem stojí převážně technické vlivy a efekt znovu lehce oslabujícího eura.

Dnes nejvýrazněji posilují je akcie je energetické společnosti RWE (+1,9 % na 11,2 EUR). Daří se také konkurenční společnosti E.ON (+0,7 % na 8,6 EUR). Akcie společnosti Bayer posilují o 1,7 % na 115,5 EUR po zvýšeném investičním doporučení od HSBC z původního „držet“ nově na „koupit“.

Včerejší obchodování se na amerických trzích neslo převážně v negativním sentimentu, kdy index  S&P 500 oslabil o 0,8 % na 2.047,6 bodu a Nasdaq Composite uzavřel se ztrátou 1,5 % na 5.022,9 bodu. Korekce postihla zejména technologické tituly, což byla určitá změna oproti úvodu týdne, kdy byly pod tlakem převážně komoditní firmy. Dnešní obchodování zahájily zámořské indexy mírným růstem. S&P 500 připisuje 0,3 % na 2.054 bodů, přičemž obdobný pohyb vykazuje i Nasdaq Composite i DJIA. 

Tento týden je na nová makrodata poměrně chudý, a tak se obchoduje převážně na základě technických indikátorů či pod vlivem sentimentu. Ke změně dojde až v příštím týdnu, kdy ve středu končí dvoudenní zasedání měnového výboru Fed. Očekává se, že dojde ke zvýšení úrokových sazeb, a to o čtvrt procentního bodu. Akciové trhy však ovlivní spíše následný proslov Yellenové, která by se měla vyjádřit k výhledu vývoje monetární politiky v příštím roce.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.