Staronový facelift na daxu

21.09.2009 17:54:00

Pondělí přineslo pro německý index DAX pár změn. Kromě toho, že index oslabil o 0,62% na hodnotu 5.668bodů, tak hlavní změny se odehrály v jeho složení .

Kdysi zatracovaná společnost Infineon se opět do daxu vrátila a nahradila zajišťovnu Hannover Re, která má namířeno do Mdaxu.  Volkswagen se nechal slyšet, že údajně uvažuje o koupi podílu ve společnosti Suzuki, nicméně ani tyto zprávy nemají vliv na hodnotu běžných akcií VW, které poklesly o 2,4% na hodnotu 110 euro. Naopak přednostní akcie VW si vedou za poslední dobu velice dobře.

Předstihové ukazatele z USA reportované v 16 hod. neukázaly nic podstatného, čekala se hodnota +0,7% nicméně reálná hodnota byla +0,6%, tudíž tento údaj je horší, než očekávání,ale jen mírně.

Naproti tomu, veliké věci se dějí na ropě, kdy americká ropa oslabila na hodnotu 69,32 USD za barel což odpovídá -3,43%, může to být zapříčiněno posilujícím dolarem, který se zmátořil ze svých minim a nebo dochází k realizací zisků z minulých dnů. Je těžké nyní predikovat kam tato komodita půjde, vše je závislé na tržním sentimentu, ale dle mého názoru je to i o hodnotě americké měny, pokud by dále posilovala, může dojít k dalším poklesům cen na trhu s ropou.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.