Smíšené pocity na evropských trzích

18.09.2015 14:54:30

Americká centrální banka Fed se na svém včerejším zasedání rozhodla neutáhnout měnovou politiku a úrokové sazby tak zůstávají na rekordně nízkých úrovních. Po včerejším proslovu Yellenové dále pokračuje oslabování dolaru vůči euru, což vytváří tlak na evropské akcie, zejména pak na exportně zaměřené společnosti. Index DAX se tak znovu podíval pod hladinu 10 tis. bodů, přičemž aktuálně odepisuje 3,5 %.

Kromě Číny a Fedu začíná být znovu zajímavé i téma Řecka, kde se v posledních třech měsících míra nezaměstnanosti snížila z 26,6 % na 24,6 %. V neděli 20. září zde proběhnou další předčasné volby, jež jsou dlouhodobě očekávanou událostí na evropském akciovém poli. Za posledních šest let se jedná již o páté parlamentní volby. Mezi hlavní favority patří Tsiprasova strana SYRIZA a pravicová strana Nová Demokracie.

I přes pokračující nejistotu na evropských trzích je Evropa investory dále brána jako stabilní přístav s množstvím atraktivních příležitostí. Konkrétně můžeme zmínit evropský farmaceutický sektor, který má stále dobré vyhlídky. Například chemicko-farmaceutický konglomerát Bayer a švýcarská farmaceutická společnost Roche disponují vysokým růstovým potenciálem, který se dle mého názoru dostatečně neodráží v jejich ocenění.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.