Scénář ze začátku týdne se opakuje

24.09.2015 15:04:26

Poklesy dnes pokračují napříč evropskými i americkými trhy. Evropskými indexy dál mává nepřehledná situace v automobilovém sektoru a na akciových titulech je patrná značná volatilita. Americké trhy dnes čekají na proslov šéfky Fed Yellenové, která by mohla na přednášce v Amherstu (Massachusetts) naznačit něco více k úrokovým sazbám a výhledu - minulý týden po zasedání Fed toho totiž příliš moc kurzotvorného neřekla.

Německý index DAX se po pozitivním úvodu a takřka 1% nárůstu již v dopoledních hodinách otočil do červených čísel. Vinu na tom nesou především akcie společností z automobilového sektoru. Např. akcie BMW se po otevření pohybovaly přibližně 2 % nad včerejšími zavíracími cenami. V 16:00 však titul odepisuje takřka 6 % na 75 EUR, za čímž stojí především podezření, že je automobilka rovněž zapojená do nekalých praktik odhalených při emisním skandálu koncernu Volkswagen. V 16:00 se hodnota indexu DAX pohybuje kolem 9.430 bodů, což indikuje pokles o 1,9 %. Mezi rostoucí akcie dnes patří, po výrazných poklesech z posledních dní, pouze VW (+2,5 %). Mezi nejslabší tituly dnes patří právě automobilky v čele s BMW (-6 %) a Daimler (-4,2 %).

Negativní sentiment je patrný také na amerických trzích. Americký index S&P 500 se po otevření obchoduje na hodnotě 1.925 bodů (-0,7 %), index DJIA se pohybuje na 16.140 bodech (-0,8 %) a Nasdaq na 4.242 bodech (-0,7 %). Na komoditním trhu dnes stojí za zmínku zejména růsty drahých kovů. Zlato přidává 1,2 %, stříbro takřka 0,7 %. Ropa WTI dnes po včerejším 3% propadu mírně koriguje ztráty růstem o 0,3 %, zatímco Brent přidává 0,3 %.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.