Santa Claus rally je tu

29.12.2015 15:55:57

Dnešní obchodování se nese, jako již tradičně v posledních dnech, ve velmi poklidném duchu. Včerejší mírný pokles německého indexu DAX byl dnes v dopoledním obchodování převrácen do zisků. Na úrovních kolem 10.830 bodů se ale index drží bez většího pohybu po celé odpoledne. DAX dnes připisuje 1,7 % za velmi nízkých zobchodovaných objemů. Zámořské indexy otevřely v zelených číslech, kdy například S&P 500 posiluje o 1 % na 2.074 bodů.

Nízká obchodní aktivita v závěru roku je pravidelně se opakujícím jevem. Stejně tak pravidelně se opakující je i jev známý jako Santa Claus rally či lednový efekt. Santa Claus rally se prozatím daří naplňovat. Zda se mohou investoři těšit i na lednový efekt, ukáží až následující týdny. Osobně se domnívám, že akciové indexy mají poměrně slušné šance zopakovat scénář z letošního roku, kdy burzy během ledna výrazně posílily. Významnou roli by v tom mohly hrát zejména sázky investorů na možnou další podporu ze strany ECB, jejíž Rada guvernérů zasedá již k 21. lednu 2016.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.