Samsung: Výhled rekordního zisku (4Q) zklamal trh

09.01.2018 13:22:18

 

Samsung Electronics (výhled pro 4Q)

 

Zisk dosáhl 15,1 bil. wonů (rekord), růst 64 % y/y, odhad byl 15,9 bil. wonů. Zisk vzrostl díky silnějším cenám  čipů DRAM. Tržby rovněž zůstaly poněkud za očekáváním. Firma odhady nekomentovala.

 

Světový lídr produkce čipů je jedním z prvních hlavních výrobců polovodičů, který naznačil slabost. Podle analytiků za odchylku od odhadu může hlavně jednak silná jihokorejská měna a taky výplata bonusu zaměstnancům na konci roku. Podle Morgan Stanley hrozí, že objednávky komponentů a prodeje smartphone zůstanou během tohoto roku za odhady. Data jsou důležitá vzhledem k nejistému výhledu cen polovodičů. Cena flash paměťových čipů NAND (využitých v digitálních kamerách a USB discích) klesá a někteří ekonomové čekají podobný vývoj v případě čipů DRAM. Proto cena akcie Samsung je momentálně 12 % pod listopadovým rekordem. Výhled pro smartphony a mobilní zařízení je nejistý vzhledem ke konkurenci čínských producentů. Jiní analytici ale zase předpokládají lepší tržní podmínky vzhledem k expanzi datových center Google, Amazon a Facebook.

 

Cena akcie dnes oslabila 3,1 %, hlavní korejský akciový index klesl 0,1 %.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.