Růstový trend je zpět

29.07.2015 15:17:27

V návaznosti na včerejší obchodování, evropský trh i dnes zaznamenává znatelný růst. Konec dvoudenního zasedaní americké centrální banky Fed na tom také nese svůj podíl. Zveřejněny byly i další korporátní výsledky za 2Q 2015, které vnesly mezi investory opět pozitivní náladu. Výsledková sezóna v USA je nyní v plném proudu a je potřeba zmínit, že více jak polovina firem překvapila na výnosech až 76 % na čistých ziscích! Tento optimismus můžeme pozorovat na pohybech amerických i částečně i evropských indexů, které zatím připisují zhruba 0,5% růst.

Stále však zůstává hrozbou čínský trh, který je z důvodu silné regulace obtížně predikovatelný. V souvislosti s aktuální tržní náladou lze očekávat i vyšší volatilitu vzhledem k tomu, že se na trh dostávají již zmíněné informace o výsledcích hospodaření, které převážně jsou nad očekávání. Výsledky v některých větších společností jako Bayer nebo Peugeot zatím drží evropské trhy v zelených číslech. Překvapením pro investory byl General Dynamics (GD: US) - tento americký zbrojař v odpoledních hodinách v návaznosti na své výsledky posiluje o více jak 5 %.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.