Ropa opět ovlivňuje obchodování na akciových trzích

05.04.2016 15:11:49

Pokud hovoříme o tom, že se včerejší evropské obchodování neslo v lehce růstovém trendu, můžeme dnes mluvit o pravém opaku. Akciový index DAX otevřel 1.7 % v záporu a obchodování se nese v negativním duchu celý zbytek dne. Americký akciový trh, konkrétně index S&P 500, otevřel 0,6 % v záporu a obchodování se prozatím nese ve stejném duchu jako v Evropě.

Za dnešními poklesy stojí primárně opětovný tlak na cenu ropy, která reaguje na rostoucí nedůvěru investorů v dosažení dohody ropných velmocí (OPEC a Ruska) na zastropování jejich produkce. Saudská Arábie podmiňuje vyjádření svého souhlasu omezením těžby v Íránu. Největší propad tak dnes zaznamenávají hlavně tituly navázané na energetiku a banky, jedná se o poklesy v průměru o 2.5 %

Z korporátních událostí stojí určitě za zmínku dění ve společnosti Deutsche Telekom, kde dnes odborové organizace Ver.di vstoupila do stávky. Akcie Deutsche Telekom reagují poklesem o 1,6 % na 15,1 EUR. Další zajímavou informací je pozitivní výsledek prověrky účetnictví společnosti Valeant Pharmaceuticals, na kterou titul aktuálně reaguje růstem o 8 % na 28,3 USD.

Osobně si myslím, že v duchu mírně zvýšené nervozity se akciové trhy mohou pohybovat až do zasedání zástupců ropných velmocí Dauhá, které je naplánováno na 17.4. Právě tato událost by měla vnést mnohem více světla do dalšího vývoje cen ropy a potažmo i akcií.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.