Řecko mizí ze scény

23.07.2015 15:00:00

Dnešní obchodování se zatím nese v převážně poklidném duchu. Jistě to souvisí se situací v Řecku, kde sice stále není vyhráno, avšak akutní hrozba byla zažehnána. Dá se očekávat, že o Řecku neslyšíme naposledy, ale v nejbližších měsících by měla nervozita ohledně tohoto tématu ustoupit do pozadí.

Trhy se aktuálně soustředí mnohem více na korporátní výsledky hospodaření. V USA se výsledková sezóna již rozběhla naplno, v Evropě teprve začíná. Za zmínku jistě stojí velmi dobré výsledky společnosti Daimler – ta je oznámila dnes ráno a dopadly na všech úrovních dobře. Akcie reagovaly v úvodu téměř tříprocentním růstem, ale v průběhu dne své zisky umazaly a nyní se obchodují zhruba 1,4 % v mínusu. Osobně považuji vlažnější reakci jako šanci pro zajímavý nákup.

V automobilovém sektoru ještě chvíli zůstanu – další společností, která dnes ohlásila výsledky svého snažení, byla americká automobilka General Motors (GM). Ta ohlásila výrazně lepší zisk na akcii a akcie posiluje v úvodu obchodování o více než 6 % a to i přesto, že tržby byly vlivem silného dolaru mírně pod odhadovanými úrovněmi. GM navíc tvrdí, že druhá polovina roku by měla být lepší než ta první.

Pozitivní výsledky dnes reportovala i společnost Southwest Airlines a aktuálně její akcie rostou o zhruba 7,3 %. V druhém kvartále rovněž excelovala farmaceutická společnost Valeant Pharmaceutical. Ta, kromě překonání tržních očekávání, navýšila výhled na další rok a její akcie aktuálně posiluje nad svá roční maxima až ke 250 USD za akcii.

A kam půjdou trhy dál? Osobně se domnívám, že existuje velmi dobrá šance na další solidní růsty. Důvod? Výsledková sezóna zatím probíhá velmi slušně, riziko defaultu Řecka se výrazně snížilo, americká ekonomika hlásá stále optimističtější čísla, riziko zpomalující Číny se utlumilo a kvantitativní uvolňování v Evropě bude trvat minimálně do září 2016.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.