Řecké drama pokračuje

17.06.2015 14:53:31

Po předchozích dnech plných slovních přestřelek mezi zástupci Řecka na straně jedné a zástupci věřitelů na straně druhé, se dnešní dopoledne neslo přece jen v klidnějším tónu. Při absenci nových informací ohledně zítřejšího jednání ministrů financí eurozóny se DAX pohyboval bez větší volatility okolo zavírací hodnoty z předchozího dne. Nejvíce se dařilo akciím Deutsche Telecom a Linde (+2 %) a také chemičce Lanxess, která se po zvýšeném doporučení od DZ Bank pohybovala i 3 % v plusu, později však své zisky umazala téměř na nulu.

Odpoledne se objevilo několik proslovů německých politiků, kteří vesměs pochybovali o možnosti brzké dohody s Řeckem a DAX zamířil zpět na hranici 11 tisíc bodů (-0,4 %).

US trhy začaly v zeleném, nejznámější indexy posilují shodně o 0,2 %. Výsledková sezona je teprve na začátku, avšak dnes reportoval výsledky zásilkový gigant FedEx. Ty byly pod očekávání a akcie aktuálně odepisují 3 %. V USA se nadále spekuluje o načasování zvyšování úrokových sazeb, další informace budou zveřejněny dnes po zasedání měnového výboru Fed.

Stále pokračuje velmi nejisté období, kdy trh velice bouřlivě reaguje na sebemenší informace ohledně řecké krize. Její řešení je stále v nedohlednu, takže zejména konzervativněji ladění investoři by se svými investicemi měli i nadále nakládat nanejvýš opatrně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.