Ranní komentář z trhů 7. 3. 2022

07.03.2022 9:40:06

Tržní dění a pozornost nejen investorů se točí okolo vývoje rusko – ukrajinské války. Minulý týden přinesl v tomto konfliktu další vyostření, které znervóznělo investory hlavně v Evropě. Události se točily nejen kolem zavedených ekonomických sankcí, ale zejména kvůli samotnému konfliktu – ať už šlo o útoky na civilní obyvatelstvo nebo záporožskou jadernou elektrárnu.

Konflikt se více dotýká evropského kontinentu, proto i uplynulý týden více ztrácely evropské trhy – DAX za minulý týden odepsal 10,1 % (Euro Stoxx 7 %), zatímco v USA ztratil hlavní americký akciový benchmark S&P 500 1,3 %. Dění se propisuje také do forexu, na páru eurodolar ztrácí euro, citelně oslabují východoevropské měny (koruna, zloty, forint).

Celý ranní komentář z trhu z 7.3. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 7.3. v pdf

stáhnout komentář
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.