Ranní komentář z trhů 3.7.2019

03.07.2019 9:32:47

Úterní obchodní seance se nesla v poklidném duchu, když americké akciové trhy udržovaly boční pohyb a oscilovaly okolo uzavírací hodnoty předchozího dne. Entusiasmus z víkendového zasedání zemí G20 pomalu vyprchává a investoři obracejí pozornost k bezpečnějším aktivům. Výnos amerického vládního desetiletého dluhopisu se pohybuje na nejnižších úrovních od listopadu 2016. Americké akciové indexy uzavřely s nepatrným ziskem v řádech tří desetin procent. Dnešní obchodování bude zkráceno z důvodu zítřejšího státního svátku v USA (4th July).

 

Evropské trhy zaznamenaly růst v řádech desetin procent i přes to, že Spojené státy rozšířily seznam produktů importovaných do USA, na které by mohly uvalit cla. Jedná se o zboží v hodnotě čtyř mld. USD zahrnující například olivy, italské sýry a skotskou whiskey. Dlouhodobý spor kvůli nelegálním podporám domácích výrobců letadel Boeing a Airbus je příčinnou zvýšeného napětí.

 

Celý ranní komentář z trhu z 3. 7. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 3. 7. v pdf

stáhnout komentář
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.