Ranní komentář pro 7.3.2018

07.03.2018 9:53:36

Hlavní ekonomický poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Gary Cohn rezignoval na svoji pozici. Přesný důvod této rezignace nebyl dosud zveřejněn, je však vysoce pravděpodobné, že za ní stojí jeho nesouhlas se zaváděním cel na hliník a ocel. Index S&P 500 se v reakci na toto oznámení propadl o 1,1 %, především proto, že investoři viděli v Cohnovi jistotu v jinak nepříliš předvídatelné Trumpově administrativě. Nakonec však index S&P 500 uzavřel o 0,3 % výše na 2728 bodech.

Index Nikkei v brzkých ranních hodinách prudce posílil až na hodnotu 21484 bodů po zprávě o tom, že představitelé obou zemí korejského poloostrova se sejdou na dubnovém summitu. Severní Korea je údajně ochotna diskutovat o rozpouštění svého jaderného arzenálu. Postupně se však index vrací na hodnotu svého týdenního průměru okolo 21250 bodů.

Kryptoměna Ripple včera výrazně posílila o 6,5 % ve spojitosti se spekulací o jejím možném zařazení do platformy Coinbase. Samotný Coinbase ani Ripple však ke spekulaci zatím nevydali žádné oficiální informace.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Amazon

  • Objevují se spekulace, že společnost plánuje zavést poskytování bankovních a finančních služeb
  • Údajně již proběhla jednání se společnostmi JPMorgan Chase, Capital One a dalšími bankovními korporacemi
  • Jedním z hlavních důvodů je snaha o využití potenciálu rozsáhlé databáze svých stávajících klientů
  • Jednání jsou však v rané fázi a ani jedna z dotčených stran se na dané téma doposud nijak nevyjádřila

Target Corporation

  • Americká retailová společnost Target vykázala za čtvrtý kvartál čistý zisk na akcií $1,37 a zaostala tak o 1 cent za očekáváním
  • Tržby dosáhly hodnoty $22,77 mld. (+10,1 % meziročně) a překonaly tak očekávaný výsledek o $240 mil.
  • Akcie společnosti včera klesly o 3,35 % na hodnotu 71,79 USD
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.