Ranní komentář pro 4.5.2012

04.05.2012 7:19:42

Po zklamání, které přineslo PMI sektoru služeb v USA, odepsaly americké hlavní indexy od 0,5-1,2%. Nejhorší performanci z celého S&P 500 přitom předvedl sektor ropy a plynu. Naopak nejlépe se dařilo defenzivním telekomunikacím.

KIT Digital reportoval předběžné výsledky za 1Q, které způsobily prudký pokles ceny na americkém parketu o 30%. Finální výsledky oznámí firma až 15.5., kdy zveřejní i výhledy na letošní rok. Včerejší odhady výsledků jsou výrazně pod očekáváním analytiků: EPS 3 centy při očekávání 25-30c, provozní ztráta 8 mil USD (očekávání +2,7 mil USD) a tržby 59 mil USD (očekávání 72,4 mil USD). Firma dále zveřejnila, že několik dlouhodobých projektů bude mít delší než odhadovaný prodejní cyklus a vykáže vyšší personální a právní náklady. Agresivní expanze firmy v posledních letech evidentně dělala původnímu vedení problémy se začleňováním menších akvírovaných firem. To reflektuje i vyšetřování účetních chyb americkou právní kanceláří. Po odstoupení bývalého CEO Tuzmana a nástupu nového vedení pravděpodobně vyskakují kostlivci ze skříní. Firma se také údajně dostává do rozporu s dohodami s věřiteli, když nedrží 75% hotovosti v amerických bankách. Nekompetenci vedení reflektuje i jednání jednoho z významných akcionářů, hedge fondu Costa Brava (5% podíl), který se snaží dosadit do vedení své lidi. V případě úspěchu by to jistě byla pozitivní zpráva pro akcie KIT Digital. Mírně v pozadí zůstávají nyní spekulace o probíhající akvizici KIT Digital některou z významných IT firem. Investoři ale včera pravděpodobně odložili růžové brýle, protože zveřejněné výsledky naznačují, že stav firmy není pravděpodobně takový, jak byl vnímán. Celá akvizice by se tak mohla zbrzdit či "zlevnit". Velký propad akcií byl kromě špatných zpráv způsoben i nízkou likviditou, která může v případě zveřejnění optimističtějších zpráv způsobit korekce včerejšího propadu. S mírným optimismem lze také čekat na novinky ohledně probíhající akvizice. Situace je nicméně tak nepřehledná, že vstup do jakékoli pozice je vhodný jen pro největší spekulanty. (Tomáš Menčík)

Potravinářský gigant Kraft Foods včera po uzavření amerického obchodování zveřejnil své výsledky za 1Q. Tržby 13,09 mld. USD mírně překonaly očekávaných 13,05 mld. USD. Ani na úrovni EPS nedošlo k překvapení a reportovaných 57c na akcii jen o 1c předčilo očekávání trhu. Firma také potvrzuje své výhledy pro tento rok. (Jiří Šimara)

Dnes očekáváme:

V 9:55 zveřejní Německo své PMI za sektor služeb, o pět minut později bude následovat zveřejnění tohoto data za celou eurozónu. V 11:00 nás čekají ještě maloobchodní tržby v eurozóně. Odpoledne, v 14:30 bude reportována změna v počtu pracovních míst (tzv. payrolls) v USA a nezaměstnanost USA.

Kompletní Ranní komentář ke stažení zde. zde. (77,33 KB)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.