Ranní komentář pro 23. 4. 2013

23.04.2013 7:41:01

HLAVNÍ UDÁLOSTI: Představenstvo společnosti ČEZ navrhlo vyplatit dividendu ve výši 40 CZK na akcii, jde o nižší částku oproti očekávání většiny analytiků, to se pohybovalo mezi 43-45 CZK. V loňském roce byla dividenda 45 CZK. Výše dividendy musí být schválena ještě na valné hromadě, jejíž datum konání zatím není známo. Poslední slovo ohledně dividendy bude mít až stát, který je s podílem 69,8 % největším akcionářem ČEZu.

ASIE

Čína

Dubnové PMI v průmyslu dle HSBC skončilo na úrovni 50,5b. proti očekávání 51,5b. Zatím se jedná jen o předběžný údaj, finální číslo bude zveřejněno 2. 5. 2013. S tím, jak čínská ekonomika reportuje horší data, se stále více spekuluje nad zásahy tamní vlády.

EVROPA

Itálie

Dnes začnou rozhovory se staronovým prezidentem Napolitanem a parlamentními stranami. Hlavním cílem bude najít cestu k úspěšnému sestavení vlády, které se po odstoupení lídra demokratů Bersaniho jeví jako pravděpodobnější. Právě dnes se bude také v demokratické straně konat nová volba mezitímního nástupce Bersaniho.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Michelin

Společnost reportovala tržby za 1Q 2013 ve výši 4,9 mld. EUR proti očekávání trhu 4,97 mld. EUR. Vedení také potvrdilo celoroční výhled, kde především očekává pozitivní dopad nižších cen vstupních surovin, a to kolem 550 mil. EUR.

Siemens

Podle německého tisku bude muset společnost za 2Q 2013 zaúčtovat odpis kvůli zdržení s dodávkami vlakových souprav. Odpis by měl být vyšší než 116 mil. EUR, jenž byl zaúčtován v 1Q.

Celý komentář pro stažení: zde zde (97,06 KB)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.