Ranní komentář pro 20.7.2015

20.07.2015 8:01:44

Během uplynulého víkendu se nedělo nic zásadnějšího, co by mělo schopnost výrazněji ovlivnit trhy. V Řecku dnes dojde k otevření bank, nicméně kapitálové kontroly i nadále zůstávají. Klienti tedy stále nemohou převádět peníze do zahraničí. Došlo pouze ke změně částky, kterou mohou klienti vybírat. Jedná se pouze o formální opatření, aby lidé nemuseli chodit do bank každý den. Konkrétně byl limit 60 EUR na den změněn na 420 EUR na týden. Dnes je na programu další splátka Řecka, tentokrát vůči ECB, ve výši 4,2 mld. EUR. Draghi očekává, že platba v pořádku proběhne. Další postup vůči Řecku bude jasnější až po schválení třetího záchranného balíčku.

Pro akciové trhy v USA je nyní podstatná výsledková sezóna, kterou bude možné, alespoň částečně vyhodnotit po tomto nebo až po následujících 2 týdnech. Situace v Evropě se částečně uklidnila, což Fed vnímá jako další indikátor možného navýšení úrokových sazeb. To má vliv na americký dolar, který vůči ostatním měnám posiluje a zároveň dochází k tlaku na ceny komodit.

 

ASIE

Čína

  • U zhruba 20 % akcií stále pozastaveno obchodování
  • To může signalizovat, že stabilizace tamějšího akciového trhu ještě není u konce

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Volkswagen

  • Zaznamenal první pololetní pokles registrací automobilů v Číně za posledních 10 let (-3,9 %)
  • Má v Číně asi 20 % podíl na trhu, z čehož lze usuzovat, že klesá celý čínský trh s automobily
  •  Akcie automobilky na tyto zprávy reagují poklesem okolo -1,2 % a obchodují se aktuálně na úrovni 197,5 EUR za akcii.

Dnes očekáváme zveřejnění výsledků společnosti Halliburton (před trhem), Morgan Stanley (13:00) a společnosti IBM (22:30).

Kompletní komentář ke stažení zde. zde. (112,16 KB)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.