Ranní komentář pro 2.7.2015

02.07.2015 7:50:37

Tsipras včera projevil zájem o nalezení opětovné shody s věřiteli, nicméně jeho nabídka obsahovala drobné výhrady vůči některým bodům z nedělního návrhu. Z těchto drobných výhrad nakonec vyvstaly opětovné a už dříve projednávané problémy. Jednalo se zejména o změny v penzijním systému. Veškeré naděje na vyřešení situace před nedělním referendem jsou tedy pravděpodobně u konce, času už zbývá velmi málo. DAX za včerejší den přidal zhruba 2 %.

Do Řecka už odjel předseda Evropského parlamentu Martin Schulz, který zde bude lobovat za kladný výsledek řeckého referenda. Svou kampaň zahájil také předseda řecké vlády Alexis Tispras, který občany přesvědčuje o opaku. Negativní výsledek referenda by mu totiž podle něj mohl přinést silnější vyjednávací pozici. Na druhou stranu věřitelé už několikrát zdůraznili, že jakékoliv další ústupky z jejich strany jsou nepřijatelné. Nyní se už čeká jen na nedělní referendum. Pondělí tedy bude z pohledu pohybu na trzích velice zajímavé.

Dnešní makrodata: dnes bude zveřejněn zápis ze zasedání ECB. Ostatní důležitá makrodata se týkají pouze USA, konkrétně pracovního trhu (payrolls-14:30). V 16:00 bude zveřejněna hodnota průmyslových objednávek.

EVROPA

Řecko

  • zveřejnění nových průzkumů nedělního referenda, které signalizují naději pro Evropu
  • 47 % ANO, 43 % NE, zbytek zatím nerozhodný
  • ECB se rozhodla ponechat strop ELA beze změny, tedy na úrovni 89 mld. EUR

USA

  • včerejší pozitivní makrodata neměla výraznější vliv na akciové trhy, ale znatelnější byl dopad na vývoj kurzu USD, který posiloval vůči všem významným měnám
  • akciové indexy posilovaly lehce přes 0,5 %
  • stejně tak dnešní makrodata budou zřejmě bez většího dopadu na tamní akciový trh, ale můžou naznačit, kterým směrem se bude ubírat měnová politika Fedu

 KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 Macau / Kasína

  • čínské úřady zvažují podporu pro kasína v Macau uvolněním podmínek pro vydávání víz
  • akcie Las Vegas Sands reagovaly růstem o 3 % na 54 USD
  • Wynn Resorts posílil o 4,5 % na 103 USD

Kompletní komentář ke stažení zde. zde. (118,02 KB)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.