Ranní komentář pro 11.8.2015

11.08.2015 7:52:17

S tím, jak se výsledková sezóna pomalu chýlí ke svému konci a situace okolo Řecka se díky dohodě s věřiteli uklidnila, zavládlo na globálních trzích obchodování s nízkou volatilitou. Hlavní novou zprávou, která širokou investorskou veřejnost poměrně zaskočila, byla devalvace čínské měny tamní centrální bankou. Důvodem je podle bankéřů potřeba podpory exportů a zrychlení ekonomiky. Přestože se na první pohled může jevit toto jednání jako všeobecně prospěšné, pozitivní dopad bude mít pouze na Čínu, jejíž zboží bude na zahraničních trzích levnější a konkurenceschopnější. Snížení kupní síly čínské měny je naopak negativní zprávou pro komodity, neboť devalvace zřejmě omezí čínské importy. Reakce indexu Shanghai Comp. byla mírná, uzavřel prakticky na stejné úrovni jako včera.

V USA úřady zasáhly proti insider tradingu, kterého se dopustili hackeři z Ruska a Ukrajiny, jenž se dostali do počítačů PRNewswire Association a tím získávali cenné korporátní informace s předstihem. Na následných obchodech s akciemi poté vydělali 30 mil. USD. Dalším pokusům však úřady již zamezily.

Dnešní obchodování bude na makrodata poměrně chudé. Jediný významnější report proběhne v 11:00, kdy bude zveřejněn index ekonomického sentimentu ZEW v Německu a eurozóně.

EVROPA

 

Řecko

  • Jednání o 3. záchranném balíčku jsou hotova, zbývají už jen detaily
  • Tuto informaci oznámil mluvčí řeckého ministra financí

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

Google

  • Reorganizuje se do nové holdingové firmy, aby hlavní webové operace měly vyšší nezávislost
  • Na burze už nebude Google, ale nový holding Alphabet
  • Dalším důvodem je rozkrytí více informací investorům. Google už fakticky holding byl, ale reportoval jako klasická společnost
  • Nová struktura umožní investorům lepší a informovanější náhled do aktivit holdingu i jednotlivých firem. Bude tak zřejmější, která firma kolik vydělává a zjednoduší to akvizice či divestice
  • Celý holding bude obsahovat všechny součásti původního Googlu: Google, YouTube, Android, atd.
  • Alphabet bude poprvé reportovat v nové struktuře za 4Q 2015
  • Akcie Googlu po trhu připsaly 6,3 % na 705 USD, za poslední měsíc je to tak celkové posílení o 27 %

Celý komentář naleznete ZDE ZDE (396,94 KB)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.