Ranní komentář k 9.4.2018

09.04.2018 9:39:04

Během páteční obchodní seance reagovaly akciové indexy negativně na další dostupné informace o celních tarifech mezi Čínou a USA. Široký index S&P 500 ztratil v pátek 2,2 % na hodnotu 2 604 bodů. Během celého minulého týdne pak vykázal propad o téměř 1,4 % a zaznamenal tak již čtvrtý mezitýdenní pokles za posledních šest týdnů.

Jako významná se opět projevila úroveň technického supportu v podobě 200d klouzavého průměru. Od této podpory se index odrazil již podesáté v tomto roce. Během dneška se očekávají drobné korekce (futures +0,6 %).

Poklesy jsou způsobeny slovy Donalda Trumpa o tom, že investoři budou muset v souvislosti s čínskou obchodní válkou snést „trochu bolesti“. Ze strany Číny prozatím nepřišla další reakce na páteční cla USA, další prostor pro „celní“ reakci již Číně vzhledem k velikosti jejího importu nezbývá, očekává se proto např. opatření na poli diplomatickém.

V tomto týdnu začíná výsledková sezóna za 1Q 2018, výsledky zveřejní první společnosti již zítra, největší objem lze očekávat během příštích dvou týdnů.

Německý index DAX dnes otevřel o 0,5 % výše oproti pátku na hodnotě 12 310 bodů. Očekáván je mírný růst společně s americkými trhy, který bude v dalších dnech výrazně ovlivněn výsledky společností.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Deutsche Bank

  • John Cryan končí v DB jako CEO
  • Nahrazen bude Christianem Sewingem
  • Hlavním úkolem nového ředitele bude především obnovení růstu výnosů
  • Akcie na premarketu +5 %
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.