Ranní komentář k 9.1. 2018

09.01.2018 9:48:44

Akciové burzy USA včera opět vykázaly růst hlavních akciových indexů. Začátek roku, který bývá indikátorem vývoje celého roku přinesl nejsilnější růst cen akcií za více než 10 let. Největší růsty cen akcií vykázal sektor veřejných služeb, naopak slábly ceny akcií bank a sektoru zdravotní péče. Trh se již připravuje na ostrý start výsledkové sezóny koncem tohoto týdne (Lennar, Delta Air Lines, JPMorgan Chase apod.), který by měl přinést opět dobré výsledky. Dnes trhy otevírají kolem nuly (březnový S&P 500 a Nasdaq 100 futures kontrakt).

Makroekonomická data USA tohoto týdne by měla opět vyznít příznivě pro akcie a dolar. Prosincové PPI (11.1.) a CPI (12.1.) mají potvrdit nadprůměrný růst produkčních cen, když spotřebitelská inflace je mírně nad a po očištění o potraviny a energie mírně pod cílem Fed. Maloobchodní tržby (12.1.) rostou solidně.

 

Po dosažení tříletého maxima a nárazu do hlavního rezistenčního pásma euro koriguje svůj růst vůči dolaru. Trend růstu eura ale trvá, pro první pololetí čekáme kurz 1,2 – 1,25. Koruna po rušném konci roku stagnuje vůči euru. Trh tento týden v ČR přijme prosincový CPI (10.1.), který má potvrdit nadprůměrnou inflaci a listopadové Maloobchodní tržby (11.1.), jež rostou solidně.

 

Korporátní události

 

Komentář JPMorgan Chase, že daňové změny mohou pomoci protáhnout cyklus stavebnictví Severní Ameriky i pro 2018 provází upgrade akcie Caterpillar, cena včera posílila 2,5 %, blízko rekordu. Akcie provozovatele obchodních domů Kohl´s zpevňuje 4,7 % po datech tržeb z období svátků, která překonala konkurenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.