Ranní komentář k 8.8.2018

08.08.2018 9:04:59

Úterní obchodní seance navázala na pondělí a americké trhy opět uzavřely v zelených číslech. Nejlépe se vedlo indexu Dow Jones Industrial Average, který získal půl procenta. Téměř stejný zisk +0,3 % zaznamenaly indexy S&P 500 a Nasdaq Composite. Široký index uzavřel na hodnotě 2 858 a technologicky zaměřený Nasdaq zakončil den na 7 883 bodech. Index volatility VIX poklesl o 3 %. Futures dnes naznačují otevření na červené nule.

Včera si nejlépe vedl energetický +0,7 %, průmyslový +0,7 % a finanční sektor +0,5 %. Naopak ztrácelo spotřební zboží -0,6 %, reality -0,2 % a utility -0,2 %. V pátek budou zveřejněny makroekonomická data o spotřebitelských cenách v Americe, kdy se předpokládá další meziměsíční nárůst, který je v souladu s aktuální politikou zvyšování sazeb Fedu. 23. srpna uvalí USA další cla na čínské zboží v hodnotě $16 miliard.   

 

Evropské trhy také zakončily den v zelených číslech. Německý index DAX uzavřel na hodnotě 12 648 a získal +0,4 %. Premarket je dnes dvě desetiny v červených číslech.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Tesla

  • Akcie prožila velmi divoký den a má nakročeno k největšímu buyoutu v dějinách

  • Elon Musk, tweetnul a emailem potvrdil, že zvažuje Teslu stáhnout z burzy při ceně $420 za akcii

  • Podle Muska být veřejně obchodovanou společností Tesle nesvědčí

  • Informace rozptyluje zaměstnance (všichni mají podíl)

  • Musk už podobnou věc dokázal se SpaceX, ale jestli i nyní dokáže přesvědčit investory, aby svoje peníze z akcií nechali ve „special purpose fund“, není vůbec jisté

  • Akcie den uzavírala 11 % v plusu

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.