Ranní komentář k 8.6.2018

08.06.2018 9:09:19

Čtvrteční obchodní seance, po sérii kladných obchodních dnů, přinesla korekci amerických indexů. Širší index S&P 500 nezaznamenal téměř žádný pohyb a uzavřel na červené nule na hodnotě 2 770 bodů. Výraznější ztrátu připsal volatilnější technologický index Nasdaq 100, který se pohybuje na svých historických maximech, včera odepsal 7 desetin procent a uzavřel na 7 635 bodů. Index volatility VIX naopak posílil o 4,21 %.

Nejvýkonnější sektory včerejšího dne byly energie (+1,6 %) a telekomunikace (+1,22 %). Naopak největší pokles pocítily informační technologie (-1,09 %). Kvůli rostoucí cenně ropy se dařilo i ropným společnostem ve Spojených státech jako je Chevron (+3,05 %) a Exxon Mobil (+1,27 %). Hlavní kurzotvornou událostní dnešního dne je summit G7 v Kanadě. Očekává se spojení všech účastníků proti USA a hlavními tématy budou cla, životní prostředí a obchodní vztahy s Čínou. Americký prezident Donald Trump plánuje opustit summit dříve kvůli jednání s Kim Čong-unem.

 

Evropské trhy také zaznamenaly mírnou korekci. Německý index DAX odepsal 0,15 % a uzavřel na 12 811 bodech. Dnes můžeme očekávat pohyb 1 procento do mínusu.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Fortuna

  • Dnes je poslední den, kdy se na Pražské burze obchoduje s akciemi společnosti
  • 11. června budou akcie vyřazeny

McDonald‘s

  • Společnost včera prezentovala nový model managementu
  • Dojde k restrukturalizaci na nižších úrovních řízení
  • Akcie +4,4 %

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.