Ranní komentář k 8.10.2018

08.10.2018 8:56:39

Páteční obchodní seance znamenala pro trhy další ztráty, když investoři negativně reagovali na lepší data z trhu práce, když následně rostly výnosy amerických vládních dluhopisů z obav zvyšující se inflace. Trhy sice otevřely mírně v zelených číslech, avšak ihned po otevření začaly klesat. V druhé polovině dne však dokázaly své ztráty částečně umazat. Nejhůře z předních amerických indexů dopal technologický Nasdaq Composite, který ztratil -1,16 % a uzavřel na hodnotě 7 788 bodů. Široký index S&P 500 zakončil den na 2 885 bodech se ztrátou -0,55 %. Index Dow Jones Industrial Average ztratil necelých sedm desetin procenta. Index volatility VIX přidal 4 % na 14,82 %.  

Sektorově nejvíce ztrácely sektory technologický -1,3 %, komunikací -1 %, surovin -0,8 % a spotřebního zboží -0,8 %. Jediný sektor v zelených číslech byly utility +1,6 %. Nezaměstnanost v USA se dostala na úroveň 3,8 %. Příznivá ekonomická situace by se měla projevit v nadcházející výsledkové sezoně. Dle analytiků by měly výsledky být nad očekáváním.

 

Evropské trhy závěrečný den obchodního týdne zakončily také v červených číslech. Britský FTSE 100 odepsal -1,35 %, Stoxx Europe 600 klesl o -0,86 % a německý DAX oslabil o 1,1 % a uzavřel na 12 111 bodech. Premarket je dnes tři desetiny v mínusu.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Moneta

  • Skupina PPF Petra Kellnera spustila proces ke sjednocení Air Bank, Home Creditu a Monety Money Bank

  • Bankovní instituce by měly fungovat dohromady pod značkou Air Bank

  • Uzavření transakce se předpokládá na 1. července 2019 a je podmíněna schválením příslušných regulátorů

 

Tesla

  • V pátek odepsala přes 7 % v reakci na Muskovy výroky na Twitteru

  • Ten se se opřel do SEC s tím, že komise ulehčila pozici spekulantů na pokles ceny akcii,

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.