Ranní komentář k 7.6.2018

07.06.2018 9:18:41

Středeční obchodní seance po dvoudenním klidnějším průběhu opět přinesla výraznější změny předních amerických indexů. Široký index S&P 500 připsal téměř devět desetin procent a uzavřel na hodnotě 2 772 bodů a blíží se tří měsíčnímu maximu. Menší pohyb byl patrný u technologického indexu Nasdaq 100, který uzavřel na 7 210 bodech se ziskem 0,60 %. Výraznější pohyb zaznamenal index volatility VIX, který odepsal více jak 6 % a dostal se na 4 měsíční minimum 11,64 bodů.

Nejvíce se dařilo zpracovatelskému, finančnímu a spotřebitelskému sektoru. Za pozitivními výsledky stojí příznivá data z USA o vývoji platební bilance, která   oproti odhadovanému deficitu 49 mld. USD dosáhla hodnoty 46,2 mld. USD. Dobré výsledky nahrávají zítřejšímu jednáním zemí G7, kde by mohla Amerika ustoupit od výše cel, které plánuje zavést. Důležitou zprávou z Evropy je prohlášení ECB, že příští týden dojde k rozhodnutí o ukončení kvantitativního uvolňování. Měnový pár EUR/USD posílil na úroveň 1,18.

 

Evropské trhy také zaznamenaly větší zisky než předchozí dny. Německý index DAX připsal 0,34 % a uzavřel na 12 830 bodech. Dnes můžeme očekávat pohyb do plusu o 4 desetiny procenta.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

AMD

  • Společnost předvedla optimistickou prezentaci na taiwanském veletrhu Computex s velmi pozitivním výhledem na další rok
  • V kontrastu je pak skromný výhled společností jako Intel
  • Akcie posílily o 5,5 %

 

KOMODITY

Ropa

  • WTI sestoupila pod úroveň 65 USD/barel, z důvodu navýšení zásob o 2,1 mil. barelů při očekávaném poklesu 2,2 mil. barelů
  • Země OPEC plánuje navýšit produkci, aby vybalancovala převyšující poptávku

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.