Ranní komentář k 7.6.2016

07.06.2016 7:46:09

Úvodní seance tohoto týdne se nesla v poklidném duchu, konkrétně německý DAX, až na drobný výkyv přibližně v polovině obchodního dne, osciloval v úzkém pásmu a uzavřel za 0,2% růstu na 10 121 bodech. Za shodného sentimentu se obchodoval i další významný evropský index EURO STOXX 50, který zakončil totožným 0,2 % růstem na 3 002 bodech.

Investoři na zámořských trzích vzhlíželi k očekávanému proslovu guvernérky Fedu Yellenové, která naposledy oficiálně promluvila před červnovým zasedáním, jehož výsledky se dozvíme ve středu příštího týdne. Z jejích slov lze vyčíst velmi slabé sympatie k utažení měnové politiky na následujících dvou zasedáních FOMC. Aktuálně to tak vypadá, že se investoři dočkají navýšení úrokových sazeb až v prosinci letošního roku. Z krátkodobého pohledu je pokračující uvolněná politika Fedu pro akciové trhy přínosem, ovšem z hlediska dlouhodobějšího výhledu přináší zvýšenou nejistotu. Uvedená fakta svědčí o tom, že americká ekonomika není v současné době v tak dobré kondici, že by byla schopná restrikci monetární politiky bez zakolísání ustát.

Z dnešních kurzotvorných událostí upozorníme na report HDP v eurozóně, který je naplánován na 11:00.

EVROPA

 

Německo

  • Zveřejněná makrodata ohledně průmyslové produkce mírně překonala odhady
  • V dubnu došlo k nárůstu tohoto ukazatele o 0,8 %, přičemž predikce byly nastaveny na 0,7% zvýšení

Brexit

  • Dle včera zveřejněného souhrnu jednotlivých předvolebních průzkumů roste podpora zastánců vystoupení Velké Británie z EU
  • Britská libra reagovala oslabením, akciové trhy naopak posílily

KOMODITY

 

Bloomberg Commodity Index

  • Komodity se dostaly do býčího trendu
  • Od lednových minim došlo k nárůstu komoditního indexu společnosti Bloomberg o 20 %
  • Příčinou je zejména rostoucí cena ropy a slábnoucí americký dolar

Kompletní komentář ke stažení naleznete ZDE ZDE (403,52 KB)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.