Ranní komentář k 7. 3. 2017

07.03.2017 9:30:19

Během úvodní obchodní seance tohoto týdne převážil na burzovních parketech starého kontinentu pesimismus, díky čemuž všechny sledované akciové indexy zaznamenaly poklesy. Německý DAX ztratil bezmála 0,6 % na 11 958 bodů, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 600 pak odepsal mírně přes 0,5 % na 373 bodů. Výrazným poklesem prošly především akcie německé banky Deutsche Bank, která oznámila emisi nových akcií v objemu 8 mld. EUR a odprodej části divize správy aktiv, díky čemuž by mělo dojít k celkovému navýšení kapitálu o 10 mld. EUR. Na poklesu evropských burz se tak podílel zejména bankovní sektor.

V červených číslech včera zakončily obchodování rovněž všechny tři nejvýznamnější zámořské akciové indexy. S&P 500 poklesl o 0,33 % na 2 375 bodů, technologický Nasdaq 100 i DJIA pak odepsaly lehce přes 0,2 % na 5 360 bodů, respektive na 20 954 bodů. Za mírnou nervozitou na amerických trzích stálo zejména rostoucí geopolitické napětí v Asii a dění kolem Donalda Trumpa, který o víkendu obvinil svého předchůdce Baracka Obamu, že ho nechal během předvolební kampaně odposlouchávat. Tato kauza by pak podle některých investorů mohla současného amerického prezidenta zpomalit v prosazení některých plánovaných kroků.

 

V rámci dnešního makrokalendáře nás čeká na data nepříliš bohatá obchodní seance. Z významnějších makrodat je očekáváno pouze zveřejnění konkrétních čísle týkajících se HDP zemí eurozóny za čtvrtý kvartál.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

Tyson Foods

  • Akcie největšího zpracovatele masa ve Spojených státech včera zamířily dolů
  • Nepříznivě se projevily zprávy o výskytu ptačí chřipky na jedné z farem ve státě Tennessee, která patří mezi dodavatele Tyson Foods
  • Titul zakončil včerejší obchodování poklesem o 2,5 % na 61,99 USD

 

KOMODITY

 

Ropa

  • Dle IEA zvýší organizace OPEC do roku 2022 produkční kapacitu na dvojnásobek očekávání 1,95 mil. barelů/den
  • V loňském roce se předpokládalo zvýšení pouze o 800 tis. barelů/den
  • Nejvíce by v daném období měla vzrůst produkční kapacita Iráku, a to o 14 % na 5,4 mil. barelů/den
Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.