Ranní komentář k 7. 2. 2017

07.02.2017 9:33:18

Během úvodní obchodní seance tohoto týdne na evropských akciových trzích převážil pesimismus. Akciové indexy starého kontinentu tak zakončily den poměrně výraznými poklesy. Německý DAX ztratil 1,22 % na 11 509 bodů, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak odepsal necelých 1,1 % na 3 238 bodů. Na horším vývoji obchodování se včera podepsaly zejména obnovené obavy ohledně politického vývoje v Evropě, které převážily nad solidními německými makrodaty.

O něco příznivější vývoj obchodování byl patrný v zámoří. Tamní nejvýznamnější index, S&P 500, poklesl o kosmetických 0,2 % na 2 292 bodů. DJIA pak odepsal necelých 0,1 % na 20 052 bodů a technologický Nasdaq 100 naopak přidal 0,1 % na 5 167 bodů. Z jednotlivých sektorů se nedařilo zejména energetickým titulům, na něž nepříznivě zapůsobil včerejší pokles cen černého zlata.

 

V rámci probíhající výsledkové sezóny dnes svá hospodářská čísla publikují například společnosti Mondelez International, Gilead Sciences, Vinci či Vulcano Materials. Z významnějších makrodat pak došlo pouze v ranních hodinách k reportu německé průmyslové produkce. Ta v prosinci poklesla o 3 % a zaostala tak za očekávaným 0,3% růstem.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

Volkswagen

  • Lucembursko zahájilo trestní řízení v souvislosti s emisním skandálem německého výrobce automobilů Volkswagen
  • Automobilky měly podle obvinění podvádět lucemburský úřad pro certifikaci vozidel

 

Teva Pharmaceutical

  • Erez Vigodman odstupuje z funkce generálního ředitele Teva Pharmaceuticals
  • Dočasným prezidentem a CEO byl s okamžitou platností jmenován Jitzchak Peterburg

 

Munich Re

  • Německá společnost Munich Re snížila čistý zisk ve čtvrtém čtvrtletí o 29 % na 500 mil. EUR
  • Vedení firmy rovněž oznámilo, že plánuje vyplatit dividendu ve výši 8,6 EUR oproti předchozím 8,25 EUR

 

BNP Paribas

  • Francouzská banka BNP Paribas v závěrečném čtvrtletí loňského roku zdvojnásobila čistý zisk na 1,44 mld. EUR, nepřekonala však konsensuální odhady nastavené na 1,63 mld. EUR
  • Management společnosti rovněž oznámil, že v rámci dlouholetého plánu hodlá snižovat náklady a investovat celkem 3 mld. EUR v příštích 3 letech do digitálních technologií
  • Titul aktuálně ztrácí 3,7 % na 57,8 EUR
Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.