Ranní komentář k 7.11.2017

07.11.2017 9:35:39

Optimistická nálada na zámořských burzách díky solidně se vyvíjející výsledkové sezóně pokračuje. Široký akciový index S&P 500 připsal 0,1 % na 2 591 bodů a opět tak pokořil historická maxima. V dolarovém vyjádření připsal za letošní rok S&P 500 silných 15 %, z pohledu korunového investora však situace už tak růžová není, neboť dolar ztratil vůči koruně za stejné období bezmála 14 %.

Více než 80 % velkých zámořských firem již svá čísla za třetí kvartál představilo, v souhrnném vyjádření zisk na akcii zřejmě vzroste meziročně o 8 %, ještě před začátkem výsledkové sezóny se přitom očekával nárůst o necelých 6 %. V plném proudu probíhá jednání ohledně daňové reformy ve Spojených státech, která by měla ulehčit korporacím snížením daňové sazby na 20 %, na druhou stranu některé společnosti utrpí snížením daňových úlev.

Evropské indexy navazují dnes ráno na předchozí růsty a míří výše, konkrétně německý DAX připisuje 0,3 % na 13 514 bodů. Dnes vystoupí ve Frankfurtu prezident ECB Mario Draghi, který by měl potvrdit současnou rétoriku evropské monetární instituce. Ve čtvrtek ráno bude zveřejněna statistika růstu tuzemské cenové hladiny za říjen, v září rostly spotřebitelské ceny 2,7% tempem.

MĚNY

EUR/USD

  • Euro se během minulého týdne, který událostmi příliš nepřekvapil, nedokázalo vrátit nad rezistenci 1,166 – 1,171 EUR/USD
  • Po americké zaměstnanosti v pátek 3.11. byl vzestup do zmíněného pásma jen chvilkový
  • Eurodolar dnes mírně slábne pod hladinu 1,16 EUR/USD.

KOMODITY

Ropa

  • Princ Saúdské Arábie bin Salman upevňuje svou moc protikorupčním zátahem
  • Nechal zatknout vybrané ministry a investory včetně miliardáře bin Talala a ředitele Národní gardy prince bin Abdullaha
  • Včera ropa WTI posílila o 1,9 % na dvouleté maximum
  • Nyní se komodita obchoduje na úrovni 57,3 USD/barel
STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.