Ranní komentář k 6. 2. 2017

06.02.2017 9:27:55

Zámořské akciové trhy uzavřely závěrečnou obchodní seanci uplynulého týdne poblíž svých historických maxim. Nejvýznamnější americký akciový index, S&P 500, připsal 0,73 % na 2 297 bodů, technologický Nasdaq 100 přidal 0,27 % na 5 161 bodů a DJIA vzrostl o necelé 1 % na 20 071 bodů. Na příznivém vývoji obchodování se podílela zejména dobrá makrodata z amerického trhu práce a další kroky amerického prezidenta. Ten v pátek vydal pokyn k přezkoumání Dodd-Frankova zákona regulujícího bankovní sektor. Podle Donalda Trumpa však tento zákon snižuje konkurenceschopnost zámořských bank. Regulátoři nyní mají 120 dní na odpověď. Na tyto informace příznivě reagoval finanční segment, který se tak stal hlavním tahounem amerických akcií.

Důležitým tématem pak zůstává rovněž probíhající výsledková sezóna. Do této chvíle již svá hospodářská čísla reportovalo 274 společností zahrnutých v indexu S&P 500. 49,6 % z nich překonalo očekávání na úrovni výnosů, 74,5 % pak na úrovni čistých zisků. Tržby prozatím meziročně vzrostly o 4 %, zisky o 5,5 %. To představuje silnější než původně očekávaný vývoj. V tomto týdnu své výsledky hospodaření publikuje dalších 90 firem.

 

EVROPA

 

Německo

  • Růst průmyslových objednávek za poslední měsíc loňského roku, které se zvýšily meziměsíčně o 5,2 %, výrazně překonal konsensuální odhady nastavené na 0,7 %
  • Konkrétně jde o nejsilnější číslo za posledního dva a půl roku
  • Na příznivém vývoji se podílel zejména růst objednávek po investičním zboží

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

Macy´s

  • Opět se objevily spekulace o možném převzetí zámořské společnosti Macy´s
  • O firmu má údajně zájem kanadský maloobchodník Hudson´s Bay, přičemž jednání májí být již v pokročilé fázi
  • Důvodem zájmu o síť obchodních domů je zejména dobré jméno společnosti a rovněž rozsáhlé portfolio lukrativních nemovitostí
  • Titul v reakci na tyto informace v úvodu posílil až o 14 %, nakonec uzavřel 8% růstem
Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.