Ranní komentář k 6.12.2017

06.12.2017 9:34:57

Dominantním tématem akciových trhů je nadále daňová reforma, která by mohla být schválena ještě do konce roku. Nyní Senát a Sněmovna reprezentantů pracují na společné verzi legislativy, po jejím schválení bude k přijetí zákona nutný ještě podpis prezidenta Trumpa. Index S&P 500 neudržel prvotní zisky a nakonec uzavřel v červených číslech, konkrétně zakončil o 0,4 % níže na 2 630 bodech.

Podle odhadů by snížení korporátní sazby daně z nynějších 35 % na 20 %, společně s dalšími změnami, mělo přinést růst čistých zisků pro velké zámořské korporace až o 9 %v příštím roce. Druhým rezonujícím tématem je navyšování základní sazby americkou centrální bankou. Ta by v rámci svého zasedání 12.-13. 12. měla navýšit základní sazbu o čtvrt procentního bodu do pásma 1,25-1,5 %. Na trhu je patrná rotace investorů od technologických akcií směrem k bankám a maloobchodu, právě tyto sektory by nejvíce profitovaly z úprav daňové soustavy. Investoři rovněž před koncem roku uzavírají své zisky na technologických titulech, což vede k tlaku na jejich pokles.

Tuzemské maloobchodní tržby v říjnu rostly silným 7% meziročním tempem, přesto zaostaly za konsensuálním odhadem +7,4 %. Dnes odpoledne bude navíc reportována změna počtu pracovních míst dle ADP ve Spojených státech, což lze brát jako předzvěst pátečních payrolls, které jsou podle mnohých nejdůležitějším makrodatem vůbec.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Wells Fargo

  • Včera proběhla investorská konference
  • Dle ředitele bude růst úvěrů během posledního kvartálu roku silnější než v uplynulém čtvrtletí
  • Pozitivní zmínky zazněly také o segmentu leasingů
  • Titul reagoval posílením o 2 % na 58,55 USD

Walt DIsney

  • Firma by mohla odkoupit část aktiv od 21st Century Fox
  • Dohoda by mohla být oznámena už v příštím týdnu
  • Objem transakce se odhaduje na více než 60 mld. USD
  • Bezprostřední reakcí byl pondělní nárůst titulu o 7 %, následně akcie korigovala na 107,2 USD
STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.