Ranní komentář k 5.2. 2018

05.02.2018 9:59:50

 

Během pátku došlo k největšímu poklesu akciových indexů za poslední dva roky. Např. Index Dow Jones Industrial Average ztratil přes 660 bodů, tj. 2,5 %. Pokles byl kontinuální během celého dne, tzn. nešlo o okamžitou reakci na novou negativní zprávu. Za korekcí tak zřejmě stojí kombinace výběru zisků a následná realizace pokynů zastavení ztrát (stop loss). Podle JPMorgan Chase situace využijí noví kupci, kteří budou chtít vstoupit do trhu za příznivější ceny. Klíčové je, že příznivý fundament zůstává nezměněn: Globální ekonomika posiluje, výsledková sezóna je nad očekávání příznivá a centrální banky dál podporují trhy, i když je zde obava z možného rychlejšího utahování úr. sazeb. Dle futures by i dnes akciové trhy USA měly otevřít poklesem. Index VIX vyskočil 29 % na nejvyšší hodnoty od roku 2016. Poklesy cen akcií se přenáší na asijské a evropské akciové trhy.

 

 

Index Caixin PMI služeb Číny v lednu nečekaně vzrostl na 54,7 z 53,9 v prosinci, trh čekal pokles na 53,5. Růst aktivity služeb tak v lednu zrychlil na nejrychlejší úroveň za posledních téměř 6 let.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

Panasonic

 

Firma ohlásila za 3Q růst provozního zisku 23 %, víc než čekali analytici a zvýšila celoroční výhled zisku. Ten byl dle očekávání trhu.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.