Ranní komentář k 5.12.2017

05.12.2017 9:27:10

Hlavním hybatelem akciových trhů je nadále rezonující daňová reforma ve Spojených státech. Po úvodních růstech a překonání historických maxim stáhly široký index S&P 500 do červených čísel technologické tituly, konkrétně odepsal 0,1 % na 2 639 bodů. Dařilo se naopak hlavně bankovním titulům, sektor jako celek posílil o více než 2 %, a maloobchodu.

Reforma již prošla Senátem, nicméně její verze se v mnoha bodech neshoduje s tou, kterou schválila Sněmovna reprezentantů. Nyní musí dojít ke sjednocení postoje obou orgánů, po odhlasování sjednoceného návrhu musí celý proces uzavřít prezident Trump svým podpisem. Podle aktuálních odhadů je pravděpodobné, že se celý legislativní proces stihne uskutečnit ještě do konce roku. Od kdy bude daň snížena ještě není zdaleka jisté, mohlo by to být však již od roku 2018.

Z dnešních makrodat upozorníme zejména na index ISM služeb pro Spojené státy zveřejněný v 16:00 SEČ. Přes očekávané snížení hodnoty z rekordních úrovní má být ukazatel nadále silný, což by bylo dobrou zprávou pro akcie i dolar. Již zítra budou reportována data maloobchodních tržeb pro ČR, která zřejmě potvrdí pokračování silného růstu spotřeby domácností.

KOMODITY

Zlato

  • Fundament pro zlato je dlouhodobě nepříznivý
  • Růst úrokových sazeb tlačí výše atraktivitu úročených alternativních aktiv v různých měnách včetně dolaru
  • Rovněž se tím omezuje nebezpečí inflace, rizik a potenciálního objemu kapitálu pro investice do komodit
  • Zlato v posledních měsících relativně stabilní, poslední větší výkyvy souvisely s geopolitickým napětím okolo KLDR
  • Komodita však nedokázala přesvědčivě prorazit hladinu 1300 USD/unce, což v některých obchodnících vytváří skepsi
  • Nyní tak existuje spíše prostor pro pokles, což by potvrdilo proražení hlavní technické podpory na úrovni 1 259 USD/unce
STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.