Ranní komentář k 5.10.2017

05.10.2017 9:52:03

Trend mírných kurzových nárůstů na akciovém trhu ve Spojených státech nadále pokračuje, široký index S&P 500 včera opět mírně překonal historická maxima, tentokrát posílil o spíše kosmetických 0,1 % na 2 538 bodů. Fundament zůstává nadále silný, podporu pro trhy přináší dobrá ekonomická data a opětovné otevření tématu daňové reformy prezidenta Trumpa, která by pomohla většině zámořských společností.

Podle průzkumu agentury Reuters mezi řadou analytiků zůstávají nadále favoritem technologické společnosti, do konce příštího roku predikují hodnotu indexu S&P 500 ve výši 2 675 bodů. Volatilita by v příštích 3-6 měsících měla zůstat nadále nízká, nejistotami zůstává fiskální politika a utahování monetární politiky Fedu.  Čisté zisky zámořských korporací by v rámci třetího čtvrtletí měly vzrůst o 5,5 % meziročně, čímž by zaostaly za dvoucifernými růsty v předchozích kvartálech.

Včerejší index ISM služeb vykázal robustní hodnotu 59,8 bodů a překonal očekávání nastavené na 55,5 bodů. Z dnešních makrodat upozorníme na report žádostí o podporu v nezaměstnanosti, průmyslových objednávek a objednávek dlouhodobé spotřeby. Již zítra budou reportovány tzv. payrolls, tedy změna počtu pracovních míst, což je podle mnohých nejdůležitější číslo z ekonomiky USA vůbec.

MĚNY

EURCZK

  • Koruna v posledních dnech opět nabrala růstový apetit
  • Pomohlo zasedání ČNB z minulého týdne, v jehož rámci bankéři těsným poměr 4:3 rozhodli ponechat základní sazbu beze změny
  • Trh čeká ještě jedno navýšení 2T repo sazby do konce roku na hodnotu 0,5 %
  • Koruna prolomila důležitou hranici 25,9 EUR/CZK a nyní se nachází na hranici 25,85 EUR/CZK

KOMODITY

Ropa

  • Ropa nabrala v průběhu třetího čtvrtletí růstovou trajektorii
  • Důvodem je očekávání vyšší poptávky po klíčové komoditě, slabší data zásob ropných produktů a klesající dolar
  • Růstový trend však podle všeho ztrácí sílu, americká lehká ropa nedokázala prorazit rezistenci na úrovni 51-52 USD/barel
  • V tuto chvíli se WTI kótuje za 50 USD/barel
STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.