Ranní komentář k 4.9.2018

04.09.2018 9:01:55

Pondělní obchodní seance byla poklidnější, protože se v Americe kvůli svátku Labor Day neobchodovalo. Evropské trhy uzavřely smíšeně, avšak byly taženy dolů především automobilovým sektorem, který reagoval na zprávu o společnosti Volkswagen, u které se měly údajně objevit další problémy s emisemi tentokrát u benzínových aut. Sektor tak v indexu Stoxx Europe 600 odepsal 1 %. Dále ztrácely reality -1,4 % a retailový sektor -0,7 %.

Největší pokles zaznamenala již zmiňovaná automobilka Volkswagen -2,1 %, která stáhla s sebou i Daimler -1,3 %, Continental -0,9 % a BMW -0,7 %. Index FTSE 100 uzavřel s jednoprocentním ziskem, DAX odepsal 0,14 % a Stoxx Europe 600 připsal jednu desetinu. Premarket DAXu je dnes na +0,3 %.

 

Trump se včera pustil do nového sporu, tentokrát s Richardem Trumkou, předsedou svazu odborů. Vzájemně si vyčítají nereprezentativní chování, avšak prozatím nehrozí nic jiného než slovní výměny.

 

KOMODITY

Ropa

  • Cena černé komodity stále stoupá, za poslední měsíc vzrostla až o 10 %

  • Vedle sankcí vůči Iránu ze strany USA jsou hlavními důvody také obchodní války a snížení poptávky ze strany Číny

  • víkendu byly navíc evakuovány některé těžařské věže v Mexickém zálivu kvůli blížícímu se hurikánu

  • Proti růstu ceny se staví zvyšující objem těžby zeměmi OPEC a také fakt, že vedle Číny bude odebírat Iránskou ropu také Indie

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Tencent

  • Společnost oznámila nákup akcií Meituan Dainping

  • Snaha o expanzi na trh rychlého jídla

  • Prozatímní investice cca 1,5 mld. USD (potenciál až 4,4 mld. USD)

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.