Ranní komentář k 4.6.2018

04.06.2018 9:03:52

Páteční obchodní seance se nesla ve velmi pozitivním duchu. Většina světových indexů skončila v zelených číslech. Široký index S&P 500 připsal více než jedno procento a uzavřel na hodnotě 2 734 bodů. Největší růst zaznamenal technologický index Nasdaq 100, který překonal hranici 7 000 bodů a připsal 1,67 %. Úspěšnému dni nasvědčuje i pokles indexu volatility VIX o 12,8 %.

Největší dopad na akciové trhy měla zpráva o americkém trhu práce. Pozitivní data o nezaměstnanosti, která je nejnižší úrovni za více než padesát let. Další dobrou zprávou pro ekonomiku byly informace o rostoucích mzdách. Americké akcie na dobré zprávy reagovaly růstem a dluhopisy naopak poklesly a dolar posílil. Příznivá ekonomická data dávají další impuls Fedu, aby na svém zasedání 12–13. června opět navýšil úrokové sazby.

 

Evropské výsledky během pátečního dne také v zelených číslech. Německý index DAX připsal necelé procento a uzavřel na 12 724 bodech. Dnes se předpokládá růst ve výši +0,7 %.

 

V pátek složila přísahu nová italská vláda. Premiérem se stal Guiseppe Conte a vládní koalici pak utvořila Liga a Hnutí pěti hvězd. Dnes italský parlament projedná, kdy se bude hlasovat o důvěře. Trhy jsou v nejistotě kvůli koaličnímu programu nové vlády, který počítá s navýšením sociálních výdajů a snížením daní.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

Macy‘s

  • Akcie společnosti za minulý týden připsaly +4,2 %
  • Za minulý měsíc +12,4 %

Apple

  • Dnes začíná vývojářská konference v San Jose
  • Očekává se představení nových produktů
  • Největší pozornost se upíná na nový iPhone a operační systém Mac

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.